MENU
do kasy suma: 0,00 zł
Wybierz język
O biomateriałach

Hydroksyapatyt w Polsce w największym stężeniu najczęściej jest dostępny w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej jako wypełniacz oraz volumizer ułatwiając tkankom przywrócenie objętości. Jest to jeden z budulców naszych kości, który tworzy w nich swoiste rusztowanie, przybierając postać długich kryształów, tzw. mikrofibryl. Podobnie działa wprowadzony na skórę aktywuje fibroblasty do zwiększenia produkcji kolagenu, który następnie wypełnia wolną przestrzeń wokół mikrofibryl.

W kremach stosowany był dotychczas w niezauważalnej dla cery ilości, co nie przynosi efektów.

Chitozan jest naturalnie występującym polimerem pozyskiwanym z pancerzyków skorupiaków i owadów (jako produkt uboczny w procesie wytwarzania żywności). Pierwsze poważne badania nad właściwościami chityny i chitozanu były przeprowadzone już w latach 60. XX wieku. Już wówczas zaobserwowano cały wachlarz korzystnych dla ludzi właściwości, które z powodzeniem można zastosować również w kosmetyce. Są to między innymi: nawilżenie, wygładzanie, ujędrnianie i regeneracja skórę. Jednocześnie tworzy on na skórze nietłusty film, który chroni skórę przed utratą wody. Film ten jest odpowiedzialny za ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiska oraz drobnoustrojami odpowiedzialnymi za wypryski na cerze. Badania nad nim wykazały również, iż aktywnie wspomaga organizm przed starzeniem się skóry poprzez stymulację do zwiększenia wytwarzania kolagenu. Właściwości higroskopijne chitozanu natomiast są wręcz unikalne. Nawilżenie skóry poprawia się po pierwszym użyciu kremu z jego zawartością.

Ważnym czynnikiem optymalnego działania biomateriałów jest również czystość polimeru zawartego w kosmetykach. Polimery które stosujemy w RegCare mają czystość medyczną lub jedynie o stopień niżej.

My zmieniamy podejście do biomateriałów. Nasze kosmetyki mają za zadanie dać każdej z nas efekty zabiegów w gabinetach kosmetycznych bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów za takie przyjemności odnowy ciała. Sekretem bowiem kosmetyku, który działa, jest po prostu odpowiednia ilość składników aktywnych, jak również ich pochodzenie i czystość. Podajemy więc wprost ilość takowych w naszych kosmetykach, mamy wszystkie składniki tylko i wyłącznie produkcji europejskiej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl